logo
blank

15.07.2008
Sitemiz yayınına başladı. Artık işlevsel arayüzü, estetik görünümü ve doyurucu bilgisi ile karşınızda...
 

 
© RBLECTURER EĞİTİM 
TBB'DE DEVAM EDEN EĞİTİMLER, HABER VE DUYURULAR
RSS

REŞAT BAĞCIOĞLU'NUN (RBLECTURER) EĞİTİM VE SEMİNER DUYURULARI

REŞAT BAĞCIOĞLU'nun hazırlayıp verdiği TBB - TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ - İSTANBUL eğitimleri devam ediyor. Tüm  katılımcılara lüks renkli karton kapak ciltli görsel ağırlıklı 270 sayfadan oluşan eğitim kitabı ücretsiz dağıtılmaktadır. Müracaatlar TBB - Türkiye Bankalar Birliği, Eğitim Bölümü'ne yapılmaktadır. Eğitim tarihleri TBB-TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ'nin web sitesi;  www.tbb.org.tr 'da yayımlanmaktadır.  Eğitim detayları aşağıda verilmektedir.

DIŞ TİCARET VE BANKA RİSKLERİ - ÖZEL BÖLÜM 

Katılımcılar    : Bankaların dış işler , satış ve operasyon, iç kontrol ve teftiş çalışanları, şube yöneticileri

Amaç             : Dış ticaret genel kuralları ile dış ticaretteki tüm riskler yaşanmış vak'alar ile birlikte ele alınmaktadır. Biz bankacıların ihracat döviz kredisi verirken asli teminat olarak kabul ettiğimiz deniz konşimentolarının getireceği tüm riskler kapsamında konşimentolarla ilgili gerçek belgeler incelenerek anlatılmaktadır.  Vadeli işlem türevleri olan forward ve opsiyon işlemleri örnekler, grafik ve resimlerle ele alınmaktadır. Bunlara ilaveten dış ticaretteki ödeme şekillerinin bankalara getirdiği yükümlülük ve riskler detaylı olarak ele alınmıştır. Bu eğitimde adeta "şeytanın gör dediği" dediği konular ele alınarak,  adeta "şeytanın avukatlığı" yapılarak, biz bankacıların zayıf kaldığı konulara değinilmektedir. Unutmayalım ki; bilgisi zayıf olan bankacılar,  tam donanımlı bilgili müşterilerle çalıştığında, bankacının riski kaçınılmazdır.  

Süre                  : 2 gün

                                                        

DIŞ TİCARETİN FİNANSMANI - ECA (EXPORT CREDIT AGENCY) YURT DIŞI KAYNAKLI KREDİLER, KOBİ KREDİLERİ : 

Katılımcılar   : Bankaların dış işler ve kredi, satış, operasyon, iç kontrol, teftiş çalışanları

Amaç                : Dış ticaret işlemlerinde ithalatçı ve ihracatçıların gerek Türk Bankarından, EXIMBANK'dan,  gerekse yurt dışındaki uzun vadeli krediler olan AYB - AVRUPA YATIRIM BANKASI, HERMES, GSM 102 ve 103, İSLAM KALKINMA BANKASI, TÜRK EXİMBANK'IN KREDİ OLANAKLARI VE KOBİ KREDİLERİ vb kredilerine değinilmektedir. Dış ticarette kullandırılan döviz kredilerinin taahhüt kapamaları ile döviz kredileri kullanımları ele alındığı bu eğitimde güncel vak'alara yer verilmiştir. Bankaların kullandırdıkları gayrinakdi krediler, akreditifler, aval kabul kredileri, poliçeler, iskonto ve iştiralar, stand by akreditifler, garantiler, kontrgarantilere de değilmekte ve akreditifler muhtemel riskleri ile birlikte detaylı şekilde anlatılacaktır.   Akreditifin tüm riskleri görsel olarak canlı vak'alarla ele alınmaktadır.  Akreditiflerde bankacıların ve tacirlerin karşılaşabileceği tüm sorunlar ve riskler detaylandırılmıştır.

 Süre              : 2 gün

 

 

 

   

 NTV Dünya Ekonomisi:

 

2008 © RBLECTURER Eğitim Danışmanlık